Biz Kimiz

Marje, hala iş başında içmenin etik olmadığı düşünüldüğünden kitapçınızdan ısrarla isteyebileceğiniz bir eseri basılmamış şairimsi bir kadın, Kadıköy sokaklarında hemen hemen her gün göreceğiniz tipik bir kızıl. Dünyayı değiştirme hayaline şiir yazmakla başlamıştır ve o şiirlere neden verildiğini hala anlamadığı ödüllere bakıp bakıp gizliden gizliye gururlanmaktadır.

Şiire başlamasının en önemli nedenlerinden birinin günün birinde Batuhan Dedde'yle tanışıp evlenebilme ihtimali olduğu gerçeğini utançla saklamaya çalışmakta, Janset Karavin'in izinden giderek yaşına başına bakmadan büyüyünce kedi olmayı düşlemektedir. Altı yaşındayken okulunda yapılan bir kermeste bir şiir kitabının kapağındaki Nazım Hikmet'in fotoğrafını öğretmenine göstererek "Ben büyüyünce bu olacağım" demesiyle kendi kaderini kendi çizdiğine inanmakla beraber bir sihirli değneğin ona dokunmasını inatla beklemektedir.

Bu siteyi ise “Ben de sanatın bir ucundan tutayım” diyenlere, kendisinin hala beklediği sihirli değnek olmak için açmıştır.

Selin Babila