•  0
  Tiyatro Haberleri

  “Kozalar” Dünyanın En Büyük Tiyatro Festivali Avignon’da

    Selin Babila    0        0         Başlığı bildir

  Tarihte bir ilk yaşanıyor! Türkiye’den bir metin, bir reji ve bir ekip oyuncu Demet Evgar’ın kurduğu ve 2012 yılından bu yana çok başarılı yapımlara imza atanPangar Tiyatro Topluluğu ile dünyanın en büyük tiyatro festivali Avignon’a katılıyor.

  Yönetmen koltuğunda Ayşenil Şamlıoğlu, oyuncu kadrosunda Demet EvgarBinnur Kaya ve Esra Dermancıoğlu ile Pangar yapımı “Kozalar”, 7-30 Temmuz tarihleri arasında Fransa’nın Avignon kentinde düzenlenen festivalde sahnelenecek. Dekor, kostüm, ışık, makyaj ve beden dili Grotesk yapıya uygun olan oyun, Fransa’da orijinal dilinde oynanacak ve Fransızca elektronik üst yazı uygulaması kullanılacak.

  Kahramanların isimsiz olmasıyla evrensel bir nitelik kazanan Adalet Ağaoğlu eseri “Kozalar”, soğuk savaşın hâkim olduğu 1971 yılında, Türkiye’nin içinde bulunduğu durumu anlatıyor. Aynı zamanda da günümüzde etkili olan terör, iç savaş, kadınların toplumdaki yeri ve mültecilerle ilgili konuları ele alıyor.

  Uluslararası Avignon Festivali’nin ardından Avrupa’daki farklı festivallere de konuk olacak “Kozalar”; Ekim 2016’da İstanbul’da sahnelenmeye başlayacak.

  http://sanatonline.net/tiyatro/kozalar-duenyanin-en-bueyuek-tiyatro-festivali-avignonda

   


 •  


Yorum yapın

Yorum yapmak için giriş yapınız

 

Facebook Yorumları