•  0
  Öykü

  O güzel çocuğa, Buzlu Kalem’in oğluna

    Ceyda Yalçın    0        0         Başlığı bildir

  Elde her  an fotoğraf makinesi varsa ve ne "daha dün çekmiştim onu" deyip bugünkü  görselindeki farkı  fotoğraflamamak üşengeçliğine düşmüyor  ve sonuç da sevinç vericiyse o zaman dosyalar dolusu fotoğraf kareleriniz var demektir.

  Öyle çok fotoğraf dosyam var ki… Bu saatte tek birine bakınıyorum. Çünkü şimdi bakmazsam mecburi bir gecikme kaçınılmaz J))

  Aradığım, uğur böcekleri. Kaç senedir tek bir tane bile görmüyordum. Geçenlerde nerede konakladıklarını fark ettim. Meğer oya gibi çiçekleri görünce pencerelere, evlere hiç rağbet etmemişler. Doluşmuşlar yabani havuç çiçeğinin tepesine, sapına, yapraklarına. Bir de yakışmışlar ki. Sanki uğur böceğinden yaka iğnesi takmış gibi olmuş yabani havuç çiçekleri. Öyle ki kimisi bir taneyle yetinmeyip takmış takıştırmış sanki. Üçer, dörder. Eh, olacak o kadar! Böcek, uğur böceğiyse düzineyle de taksa anlarım.Onlara yine yokuşta rastladım, yolum üstünde.

  Oturdum aradım klasörleri; sonra da kareleri. Ve buldum. Bir çocuğun sevinci, gülmesi hepimiz için en güzel mutluluklardan değil mi? O mutluluğu yaşamak için.

  Buzlu Kalem’in oğlu, uğur böceklerini çok seviyormuş. Ben de onu çok sevdim. Doğanın bir parçasına sevgisi nedeniyle.

  Bu yabani havuç çiçeği üzerindeki uğur böcekleri, Buzlu Kalem’in oğlu için. Dördü birden J
  İyi seyirler sana J
  (Her hakkı saklıdır)
  Ayşei Yasemin YÜKSEL (Acemi Demirci), 04.07.2016, 02:07

  Acemi.demirci@yahoo.com.tr; @AcemiDemirci

  http://acemidemirci.blogspot.com.tr/2016/07/o-guzel-cocuga-buzlu-kalemin-ogluna.html

   


 •  


Yorum yapın

Yorum yapmak için giriş yapınız

 

Facebook Yorumları