•  0
  Hayatın İçinden

  Türk Kızılay'ından depremzede nineye '8 Mart' hediyesi

    Selin Babila    0        0         Başlığı bildir

  Adıyaman'daki Türk Kızılayı yetkilileri, Samsat ilçesinde çadırda yaşayan 80 yaşındaki Uzun'a 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yardım paketi hediye etti.

  ADIYAMAN

  Adıyaman'ın Samsat ilçesinde depremzedelerin yaralarını sarmaya çalışan Türk Kızılayı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla ziyarette bulunduğu 80 yaşındaki Rahime Uzun'a yardım paketi hediye etti.

  Samsat ilçesinde geçen hafta meydana gelen depremde evi hasar gören, eşini 6 ay önce kaybeden Rahime Uzun, yaşamını sürdürdüğü çadırda Türk Kızılayı yetkililerini ağırladı.

  Uzun'un, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlayan Türk Kızılayı yetkilileri, yaşlı kadına yardım paketi verdi.

  Çadırında gazetecilere açıklama yapan Uzun, deprem olduğu sırada dışarıda bulunduğunu belirterek, "Bir anda yer sallandı, yere düştüm. Çok korktum. Bağırarak etraftan yardım istedim. Evime geldiğim her şey bitmişti. Evim depremde büyük bir hasar gördü." dedi.

  "Hayatımda ilk defa 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde hatırlandım"
  Şu anda Afet ve Acil Durum Başkanlığının (AFAD) verdiği çadırda kaldığını anlatan Uzun, Türk Kızılayı yetkililerinin kendisini 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla ziyaret etmesinin mutluluğunu yaşadığını dile getirdi. Uzun, "Hayatımda ilk defa 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde hatırlandım. Şu an çok mutluyum." dedi.

  Kızılay Genel Başkan Vekili Ercan Tan da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla, yanında getirdikleri içerisinde kuru gıda, kek, meyve suyu, aile mutfak seti ve battaniye bulunan yardım paketini Rahime teyzeye hediye ettiklerini söyledi.

  Bugünün özel bir gün olduğunu anımsatan Tan, "Ekip olarak teyzemizi çadırında ziyaret ettik, elini öptük, Kadınlar Günü'nü kutladık. İlk defa Rahime teyzemiz hatırlanmanın mutluluğunu yaşadı. Bu da bizi çok mutlu etti. Kendisinin gönlünü almaya çalıştık. Böyle afet olduğu bir durumda bu tür küçük hediyelerle onları da mutlu etmeye çalışıyoruz. Teyzemizin hayır duasını aldık. Tüm halkımıza geçmiş olsun diyorum." ifadelerini kullandı. 

  Muhabir: Kemal Karagöz

  aa.com.tr

   


 •  


Yorum yapın

Yorum yapmak için giriş yapınız

 

Facebook Yorumları